XIAMEN FARATRONIC C6AQ1335KBW0350
| Manufacturer |
XIAMEN FARATRONIC
Asian Brands |
| Mfr. Part # | C6AQ1335KBW0350 |
| LCSC Part # | C22468275 |
| Package | Through Hole,P=27.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP FILM 3.3uF ±10% 300V TH |
| Description | 3.3uF Film Capacitor ±10% 300V Through Hole P=27.5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Film Capacitors | |
| Manufacturer | XIAMEN FARATRONIC | |
| Package | Through Hole,P=27.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 360 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
130
130
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.5072 | $ 1.51 |
10+ | $ 1.2462 | $ 12.46 |
30+ | $ 1.1029 | $ 33.09 |
100+ | $ 0.9415 | $ 94.15 |
360+ | $ 0.8691 | $ 312.88 |
1,080+ | $ 0.8374 | $ 904.39 |
Standard Packaging 360/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$