Saiya Sensor SY-CO2-28BMI
| Manufacturer | Saiya SensorAsian Brands |
| MPN | SY-CO2-28BMI |
| LCSC Part # | C22466760 |
| Packaging | Through Hole-9P,33.2x20mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 400ppm~10000ppm Carbon dioxide UART Through Hole-9P,33.2x20mm Gas Sensor RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Sensors, Transducers/Gas Sensor | |
| Manufacturer | Saiya Sensor | |
| Packaging | Through Hole-9P,33.2x20mm | |
| Measurement Range | 400ppm~10000ppm | |
| Length | 33mm | |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V | |
| Type | Carbon dioxide | |
| Interface | UART | |
| Width | 20mm | |
| Operating Temperature | 0℃~+50℃ | |
| Height | 17mm | |
| Features | - | |
| Current - Supply | 40mA |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 50 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 53
53 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 14.6869 | $ 14.69 |
| 10+ | $ 13.9933 | $ 139.93 |
| 50+ | $ 12.7909 | $ 639.55 |
| 100+ | $ 11.7408 | $ 1174.08 |
Standard Packaging50/Full Tray | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 9026809000 |
| USHTS | 9026806000 |
| TARIC | 9026808000 |
| CAHTS | 9026800000 |
| BRHTS | 90268000 |
| INHTS | 90268090 |
| MXHTS | 9026.80.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 9026809000 |
| USHTS | 9026806000 |
| TARIC | 9026808000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 9026800000 |
| BRHTS | 90268000 |
| INHTS | 90268090 |
| MXHTS | 9026.80.99 |



