Silverlight P2835P1VIRB8G025 940nm
| Manufacturer |
Silverlight
Asian Brands |
| MPN | P2835P1VIRB8G025 940nm |
| LCSC Part # | C22466183 |
| Packaging | SMD,3.5x2.8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | EMITTER IR 940nm 180mA SMD |
| Description | Infrared (IR) Emitter 940nm 2V 180mA Surface Mount,3.5x2.8mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Optoelectronics/LED Emitters - Infrared, UV, Visible | |
| Manufacturer | Silverlight | |
| Packaging | SMD,3.5x2.8mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8541490000 |
| USHTS | 8541491010 |
| TARIC | 8541490000 |
| CAHTS | 8541490090 |
| BRHTS | 85414900 |
| INHTS | 85414900 |
| MXHTS | 8541.40.02 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
10
10
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.2904 $ 0.2759 | $ 1.38 |
50+ | $ 0.2281 $ 0.2167 | $ 10.84 |
150+ | $ 0.2013 $ 0.1913 | $ 28.70 |
500+ | $ 0.168 $ 0.1596 | $ 79.80 |
2,500+ | $ 0.1531 $ 0.1455 | $ 363.75 |
5,000+ | $ 0.1442 $ 0.1370 | $ 685.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$