TECHFUSE SL0420-100M
| Manufacturer |
TECHFUSE
Asian Brands |
| MPN | SL0420-100M |
| LCSC Part # | C22463809 |
| Packaging | SMD,4.5x4.1mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 10uH 2A SMD,4.5x4.1mm |
| Description | 2A 10uH ±20% 200mΩ 2.5A SMD,4.5x4.1mm Fixed Inductors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | TECHFUSE | |
| Packaging | SMD,4.5x4.1mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
4,190
4,190
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1226 $ 0.1165 | $ 0.58 |
50+ | $ 0.0986 $ 0.0937 | $ 4.69 |
150+ | $ 0.0866 $ 0.0823 | $ 12.35 |
500+ | $ 0.0776 $ 0.0738 | $ 36.90 |
3,000+ | $ 0.0652 $ 0.0620 | $ 186.00 |
6,000+ | $ 0.0616 $ 0.0586 | $ 351.60 |
Standard Packaging 3000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$