FANGCHENG FC-PFC1060-850M-B-L
| Manufacturer |
FANGCHENG
Asian Brands |
| Mfr. Part # | FC-PFC1060-850M-B-L |
| LCSC Part # | C22461812 |
| Package | Through Hole,D=35mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 85uH 20A 20mΩ Through Hole,D=35mm |
| Description | 20A 85uH 10A 20mΩ ±15% Through Hole,D=35mm Fixed Inductors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | FANGCHENG | |
| Package | Through Hole,D=35mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 36 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
24
24
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 2.426 $ 2.3047 | $ 2.30 |
10+ | $ 2.0529 $ 1.9503 | $ 19.50 |
36+ | $ 1.8195 $ 1.7286 | $ 62.23 |
108+ | $ 1.5798 $ 1.5009 | $ 162.10 |
504+ | $ 1.4718 $ 1.3983 | $ 704.74 |
1,008+ | $ 1.4258 $ 1.3546 | $ 1365.44 |
Standard Packaging 36/Full
Tray | ||
Better price for more quantity?
$