Zhongdi WAFER-SUR0.8-11PWT-W1-P
| Manufacturer |
Zhongdi
Asian Brands |
| MPN | WAFER-SUR0.8-11PWT-W1-P |
| LCSC Part # | C22448310 |
| Packaging | SMD,P=0.8mm,Surface Mount,Right Angle |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN HEADER SMD R/A 11POS 0.8mm |
| Description | Connector Header 11 position 0.8mm Pitch 1A Surface Mount, Right Angle -25℃~+85℃ |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Headers, Male Pins | |
| Manufacturer | Zhongdi | |
| Packaging | SMD,P=0.8mm,Surface Mount,Right Angle |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 4000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
4,000
4,000
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1664 $ 0.1581 | $ 0.79 |
50+ | $ 0.1307 $ 0.1242 | $ 6.21 |
150+ | $ 0.1154 $ 0.1097 | $ 16.46 |
500+ | $ 0.0963 $ 0.0915 | $ 45.75 |
2,500+ | $ 0.0878 $ 0.0835 | $ 208.75 |
4,000+ | $ 0.0827 $ 0.0786 | $ 314.40 |
Standard Packaging 4000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$