Hong Cheng HC-PM127-4.3H-1x12PZ
| Manufacturer |
Hong Cheng
Asian Brands |
| MPN | HC-PM127-4.3H-1x12PZ |
| LCSC Part # | C22436112 |
| Packaging | Through Hole,P=1.27mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN SOCKET 12POS 1.27mm SINGLE ROW TH |
| Description | Female Header 12 Position 1.27mm Pitch Single Row Through Hole -40℃~+105℃ |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Headers, Receptacles, Female Sockets | |
| Manufacturer | Hong Cheng | |
| Packaging | Through Hole,P=1.27mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 39 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
1,070
1,070
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1642 $ 0.1560 | $ 0.78 |
50+ | $ 0.1289 $ 0.1225 | $ 6.13 |
150+ | $ 0.1138 $ 0.1082 | $ 16.23 |
500+ | $ 0.095 $ 0.0903 | $ 45.15 |
2,500+ | $ 0.0866 $ 0.0823 | $ 205.75 |
5,000+ | $ 0.0815 $ 0.0775 | $ 387.50 |
Standard Packaging 39/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$