XYECONN TS018-CBY1FH5.5
| Manufacturer |
XYECONN
Asian Brands |
| Mfr. Part # | TS018-CBY1FH5.5 |
| LCSC Part # | C22385144 |
| Package | Through Hole-4P,12x12mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE SPST 2.5N TH |
| Description | Tactile Switch SPST 2.5N 5.5mm PC Pin 12mm x 12mm Through Hole |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | XYECONN | |
| Package | Through Hole-4P,12x12mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
500
500
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1127 | $ 0.56 |
50+ | $ 0.0896 | $ 4.48 |
150+ | $ 0.0781 | $ 11.72 |
500+ | $ 0.0695 | $ 34.75 |
2,500+ | $ 0.0626 | $ 156.50 |
5,000+ | $ 0.0591 | $ 295.50 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$