XYECONN TS017A-TBY1FH6.5
| Manufacturer |
XYECONN
Asian Brands |
| Mfr. Part # | TS017A-TBY1FH6.5 |
| LCSC Part # | C22381758 |
| Package | SMD-4P,6.2x6.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE SPST 2.5N SMD |
| Description | Tactile Switch SPST 2.5N 6.5mm Gull Wing 6.15mm x 6.15mm Surface Mount |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | XYECONN | |
| Package | SMD-4P,6.2x6.2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,000
1,000
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0393 $ 0.0276 | $ 0.28 |
100+ | $ 0.0311 $ 0.0218 | $ 2.18 |
300+ | $ 0.0269 $ 0.0189 | $ 5.67 |
1,000+ | $ 0.0239 $ 0.0168 | $ 16.80 |
5,000+ | $ 0.0214 $ 0.0150 | $ 75.00 |
10,000+ | $ 0.0202 $ 0.0142 | $ 142.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$