HanElectricity TS110416080
| Manufacturer |
HanElectricity
Asian Brands |
| Mfr. Part # | TS110416080 |
| LCSC Part # | C22375330 |
| Package | SMD-4P,6x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE SPST 1.6N |
| Description | Tactile Switch SPST 1.6N 8mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | HanElectricity | |
| Package | SMD-4P,6x6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
260
260
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
20+ | $ 0.0192 $ 0.0173 | $ 0.35 |
200+ | $ 0.015 $ 0.0135 | $ 2.70 |
1,000+ | $ 0.0126 $ 0.0114 | $ 11.40 |
2,000+ | $ 0.0112 $ 0.0101 | $ 20.20 |
10,000+ | $ 0.01 $ 0.0090 | $ 90.00 |
20,000+ | $ 0.0093 $ 0.0084 | $ 168.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$