Hong Cheng HC-PM200-4.3H-2x5PS
| Manufacturer |
Hong Cheng
Asian Brands |
| MPN | HC-PM200-4.3H-2x5PS |
| LCSC Part # | C22373873 |
| Packaging | SMD,P=2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN SOCKET 10POS 2mm DUAL ROW SMD |
| Description | Female Header 10 Position 2mm Pitch Dual Row Surface Mount -40℃~+105℃ |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Headers, Receptacles, Female Sockets | |
| Manufacturer | Hong Cheng | |
| Packaging | SMD,P=2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 57 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
4,290
4,290
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1343 $ 0.1276 | $ 0.64 |
50+ | $ 0.1063 $ 0.1010 | $ 5.05 |
150+ | $ 0.0924 $ 0.0878 | $ 13.17 |
500+ | $ 0.0819 $ 0.0779 | $ 38.95 |
2,500+ | $ 0.0735 $ 0.0699 | $ 174.75 |
5,000+ | $ 0.0693 $ 0.0659 | $ 329.50 |
Standard Packaging 57/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$