LZTEC URB4805YMD-6WR3
| Manufacturer |
LZTEC
Asian Brands |
| MPN | URB4805YMD-6WR3 |
| LCSC Part # | C22372557 |
| Packaging | Through Hole,25.4x25.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DC/DC Power Module - 6W Wide Voltage |
| Description | Isolated Module DC DC Converter 5V 1200mA 18V~75V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | LZTEC | |
| Packaging | Through Hole,25.4x25.4mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 13 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
46
46
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 5.5768 $ 5.0192 | $ 5.02 |
10+ | $ 4.8279 $ 4.3452 | $ 43.45 |
26+ | $ 3.9093 $ 3.5184 | $ 91.48 |
104+ | $ 3.4587 $ 3.1129 | $ 323.74 |
520+ | $ 3.2509 $ 2.9259 | $ 1521.47 |
1,040+ | $ 3.1573 $ 2.8416 | $ 2955.26 |
Standard Packaging 13/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$