Xinyangze YZT1069-06115-12025-01
| Manufacturer |
Xinyangze
Asian Brands |
| MPN | YZT1069-06115-12025-01 |
| LCSC Part # | C22368219 |
| Packaging | Through Hole,P=2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN HEADER 12POS 2.54mm TH |
| Description | Pin Header 12 Position 2.54mm Pitch |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Headers, Male Pins | |
| Manufacturer | Xinyangze | |
| Packaging | Through Hole,P=2.54mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
2,250
2,250
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0561 $ 0.0533 | $ 0.53 |
100+ | $ 0.0443 $ 0.0421 | $ 4.21 |
500+ | $ 0.0385 $ 0.0366 | $ 18.30 |
1,000+ | $ 0.0341 $ 0.0324 | $ 32.40 |
5,000+ | $ 0.0305 $ 0.0290 | $ 145.00 |
10,000+ | $ 0.0288 $ 0.0274 | $ 274.00 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$