C&K KSC351JLFS
| Manufacturer | |
| MPN | KSC351JLFS |
| LCSC Part # | C221738 |
| Packaging | SMD-4P,6.2x6.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE SPST 500gf SMD |
| Description | Tactile Switch SPST 500gf 0.57mm J-Lead 6.2mm x 6.2mm Surface Mount |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | C&K | |
| Packaging | SMD-4P,6.2x6.2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price (Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.5626 | $ 0.56 |
10+ | $ 0.4473 | $ 4.47 |
30+ | $ 0.3982 | $ 11.95 |
Standard Packaging 2000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$