Nextron Z-231011010106
| Manufacturer |
Nextron
Asian Brands |
| MPN | Z-231011010106 |
| LCSC Part # | C221045 |
| Packaging | Through Hole,P=2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN IDC HEADER TH 10POS 2.54mm |
| Description | Connector IDC Header Through Hole 10 position 2.54mm |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Free Hanging, Panel Mount | |
| Manufacturer | Nextron | |
| Packaging | Through Hole,P=2.54mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 260 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price (Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.2248 | $ 1.12 |
50+ | $ 0.176 | $ 8.80 |
260+ | $ 0.1551 | $ 40.33 |
520+ | $ 0.129 | $ 67.08 |
2,600+ | $ 0.1174 | $ 305.24 |
4,940+ | $ 0.1104 | $ 545.38 |
Standard Packaging 260/Full
Tray | ||
Better price for more quantity?
$