TOSHIBA TB6608FNG,C8,EL
| Manufacturer | |
| MPN | TB6608FNG,C8,EL |
| LCSC Part # | C2150543 |
| Packaging | SSOP-20-4.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | TB6608FNG Stepping Motor Driver IC |
| Description | STEP/DIR SSOP-20-4.4mm Motor Drivers, Controllers RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Power Management (PMIC)/Motor Drivers, Controllers | |
| Manufacturer | TOSHIBA | |
| Packaging | SSOP-20-4.4mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price (Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.8482 | $ 1.85 |
10+ | $ 1.5827 | $ 15.83 |
30+ | $ 1.4167 | $ 42.50 |
100+ | $ 1.2462 | $ 124.62 |
500+ | $ 1.1693 | $ 584.65 |
1,000+ | $ 1.1361 | $ 1136.10 |
Standard Packaging 2000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$