BOURNS MF-R020
| Manufacturer | |
| MPN | MF-R020 |
| LCSC Part # | C208470 |
| Packaging | Through Hole,P=5.1mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | PTC RESET FUSE 60V 200mA TH |
| Description | Polymeric PTC Resettable Fuse 60V 200mA Through Hole P=5.1mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/PTC Resettable Fuses | |
| Manufacturer | BOURNS | |
| Packaging | Through Hole,P=5.1mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,160
1,160
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1756 | $ 0.88 |
50+ | $ 0.146 | $ 7.30 |
150+ | $ 0.1312 | $ 19.68 |
500+ | $ 0.1201 | $ 60.05 |
2,500+ | $ 0.1112 | $ 278.00 |
5,000+ | $ 0.1068 | $ 534.00 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$