LZTEC B0505S-1WR2
| Manufacturer |
LZTEC
Asian Brands |
| MPN | B0505S-1WR2 |
| LCSC Part # | C20613037 |
| Packaging | SIP,11.5x6.1mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DC/DC power module, 1W, fixed voltage, unregulated |
| Description | Isolated Module DC DC Converter Boost 1 Output 5V 200mA 4.5V~5.5V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | LZTEC | |
| Packaging | SIP,11.5x6.1mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 30 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
190
190
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.9624 $ 0.9143 | $ 0.91 |
10+ | $ 0.7749 $ 0.7362 | $ 7.36 |
30+ | $ 0.6819 $ 0.6479 | $ 19.44 |
90+ | $ 0.5889 $ 0.5595 | $ 50.36 |
510+ | $ 0.5332 $ 0.5066 | $ 258.37 |
990+ | $ 0.5037 $ 0.4786 | $ 473.81 |
Standard Packaging 30/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$