LZTEC PV15-27B15R2
| Manufacturer |
LZTEC
Asian Brands |
| MPN | PV15-27B15R2 |
| LCSC Part # | C20611262 |
| Packaging | DIP,70x48mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 15W DC/DC high-voltage power supply module with ultra-wide range high-voltage input |
| Description | Isolated Module DC DC Converter 15V 1A 100V~1000V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | LZTEC | |
| Packaging | DIP,70x48mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 10 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
9
9
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 15.1925 $ 14.4329 | $ 14.43 |
10+ | $ 14.4744 $ 13.7507 | $ 137.51 |
30+ | $ 13.2313 $ 12.5698 | $ 377.09 |
100+ | $ 12.145 $ 11.5378 | $ 1153.78 |
Standard Packaging 10/Full
Tray | ||
Better price for more quantity?
$