XIAMEN FARATRONIC C252A106J60C350
| Manufacturer |
XIAMEN FARATRONIC
Asian Brands |
| Mfr. Part # | C252A106J60C350 |
| LCSC Part # | C20608793 |
| Package | Through Hole,P=15mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP FILM 10uF ±5% 100V TH |
| Description | 10uF ±5% 100V Film Capacitor Through Hole P=15mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Thin Film Capacitors | |
| Manufacturer | XIAMEN FARATRONIC | |
| Package | Through Hole,P=15mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
349
349
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.1593 | $ 1.16 |
10+ | $ 0.9552 | $ 9.55 |
30+ | $ 0.8436 | $ 25.31 |
100+ | $ 0.7176 | $ 71.76 |
500+ | $ 0.6618 | $ 330.90 |
1,000+ | $ 0.6363 | $ 636.30 |
Standard Packaging 100/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$