YANGJIE YJG88G12A
| Manufacturer |
YANGJIE
Asian Brands |
| Mfr. Part # | YJG88G12A |
| LCSC Part # | C20605816 |
| Package | PDFN5060-8L |
| Customer # | |
| Key Attributes | MOSFET N-CH 120V 88A PDFN5060-8L |
| Description | N-Channel 120V 88A 120W Surface Mount PDFN5060-8L |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Discrete Semiconductors/FETs, MOSFETs/Single FETs, MOSFETs | |
| Manufacturer | YANGJIE | |
| Package | PDFN5060-8L |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541290000 |
| USHTS | 8541290095 |
| TARIC | 8541290000 |
| CAHTS | 8541290000 |
| BRHTS | 85412910 |
| INHTS | 85412900 |
| MXHTS | 8541.29.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 5000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
3,521
3,521
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.0101 | $ 1.01 |
10+ | $ 0.825 | $ 8.25 |
30+ | $ 0.7244 | $ 21.73 |
100+ | $ 0.6112 | $ 61.12 |
500+ | $ 0.5601 | $ 280.05 |
1,000+ | $ 0.5362 | $ 536.20 |
Standard Packaging 5000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$