RENESAS R5F10268ASP#55
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | R5F10268ASP#55 |
| LCSC Part # | C2056317 |
| Package | LSSOP-20-4.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | True low-power platform for the general-purpose applications, with 1.8-V to 5.5-V operation, code flash memory, and DMIPS at 24 MHz |
| Description | RL78 16 Bit 24MHz 14 LSSOP-20-4.4mm Microcontrollers RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Embedded/Microcontrollers | |
| Manufacturer | RENESAS | |
| Package | LSSOP-20-4.4mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8542319090 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 4000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,040
1,040
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.7359 | $ 0.74 |
10+ | $ 0.5952 | $ 5.95 |
30+ | $ 0.5232 | $ 15.70 |
100+ | $ 0.4544 | $ 45.44 |
500+ | $ 0.4112 | $ 205.60 |
1,000+ | $ 0.3904 | $ 390.40 |
Standard Packaging 4000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$