muRata 1255AY-101M=P3
| Manufacturer | |
| MPN | 1255AY-101M=P3 |
| LCSC Part # | C2046815 |
| Packaging | SMD,6x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 100uH 900mA 460mΩ SMD,6x6mm |
| Description | 900mA 100uH ±20% 900mA 460mΩ SMD,6x6mm Fixed Inductors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | muRata | |
| Packaging | SMD,6x6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1500 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price (Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1462 | $ 0.73 |
50+ | $ 0.117 | $ 5.85 |
150+ | $ 0.1024 | $ 15.36 |
1,500+ | $ 0.0878 | $ 131.70 |
3,000+ | $ 0.079 | $ 237.00 |
4,500+ | $ 0.0746 | $ 335.70 |
Standard Packaging 1500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$