Coilcraft XAL8080-222MED
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | XAL8080-222MED |
| LCSC Part # | C20417081 |
| Package | SMD,8.6x8.1mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 2200nH SMD,8.1x8.6mm |
| Description | 21.5A 2.2uH 4.08mΩ 24A ±20% SMD,8.6x8.1mm Fixed Inductors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Coilcraft | |
| Package | SMD,8.6x8.1mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 450 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
68
68
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 5.3805 | $ 5.38 |
10+ | $ 4.6449 | $ 46.45 |
30+ | $ 4.2093 | $ 126.28 |
100+ | $ 3.7673 | $ 376.73 |
450+ | $ 3.5647 | $ 1604.12 |
900+ | $ 3.4721 | $ 3124.89 |
Standard Packaging 450/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$