LZTEC B1212S-2WR3
| Manufacturer |
LZTEC
Asian Brands |
| MPN | B1212S-2WR3 |
| LCSC Part # | C20416255 |
| Packaging | SIP,19.6x7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DC/DC power module, 2W, fixed voltage, unregulated |
| Description | Isolated Module DC DC Converter 12V 167mA 10.8V~13.2V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | LZTEC | |
| Packaging | SIP,19.6x7mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 18 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
410
410
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.2401 $ 0.7441 | $ 0.74 |
10+ | $ 1.1341 $ 0.6805 | $ 6.81 |
36+ | $ 1.068 $ 0.6408 | $ 23.07 |
108+ | $ 1.0004 $ 0.6003 | $ 64.83 |
504+ | $ 0.9697 $ 0.5819 | $ 293.28 |
900+ | $ 0.9559 $ 0.5736 | $ 516.24 |
Standard Packaging 18/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$