ALPSALPINE SKRKAHE020
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | SKRKAHE020 |
| LCSC Part # | C202388 |
| Package | SMD,3.9x2.9mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE SPST SMD |
| Description | Tactile Switch SPST 2mm 3.9mm x 2.9mm Surface Mount |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | ALPSALPINE | |
| Package | SMD,3.9x2.9mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 4500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
38,150
38,150
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1647 | $ 0.82 |
50+ | $ 0.1302 | $ 6.51 |
150+ | $ 0.1154 | $ 17.31 |
500+ | $ 0.097 | $ 48.50 |
2,500+ | $ 0.0888 | $ 222.00 |
4,500+ | $ 0.0838 | $ 377.10 |
Standard Packaging 4500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$