Rubycon 10ZLS3300MEFC12.5X20
| Manufacturer | |
| MPN | 10ZLS3300MEFC12.5X20 |
| LCSC Part # | C201216 |
| Packaging | Through Hole,D12.5xL20mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 3300uF ±20% 10V TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | Rubycon | |
| Packaging | Through Hole,D12.5xL20mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 10V | |
| Capacitance | 3300uF | |
| Lifetime | 6000hrs@105℃ | |
| Ripple Current | 2.48A@100kHz | |
| Pin Spacing | 5mm | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | - | |
| Height - Seated (Max) | 20mm | |
| Diameter | 12.5mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 1,705
1,705 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.3822 | $ 1.91 |
| 50+ | $ 0.3027 | $ 15.14 |
| 150+ | $ 0.2686 | $ 40.29 |
| 500+ | $ 0.2261 | $ 113.05 |
| 2,500+ | $ 0.2071 | $ 517.75 |
| 5,000+ | $ 0.1958 | $ 979.00 |
Standard Packaging100/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



