KEMET EDK106M025A9BAA
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | EDK106M025A9BAA |
| LCSC Part # | C1984940 |
| Package | SMD,D4xL5.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 10uF ±20% 25V SMD |
| Description | 10uF ±20% 25V Aluminum Electrolytic Capacitors 2000hrs@85℃ |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | KEMET | |
| Package | SMD,D4xL5.4mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
100
100
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.2597 | $ 0.26 |
10+ | $ 0.2549 | $ 2.55 |
30+ | $ 0.2517 | $ 7.55 |
100+ | $ 0.2468 | $ 24.68 |
Standard Packaging 2000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$