TT Electronics W21-1K0JI
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | W21-1K0JI |
| LCSC Part # | C19496143 |
| Package | Through Hole,D5.6xL12.7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | RES 1kΩ ±5% 3W Through Hole,D5.6xL12.7mm |
| Description | 1kΩ 3W Wirewound Resistor ±75ppm/℃ ±5% Through Hole,D5.6xL12.7mm Through Hole Resistors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Resistors/Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | TT Electronics | |
| Package | Through Hole,D5.6xL12.7mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8533211000 |
| USHTS | 8533210020 |
| TARIC | 8533210000 |
| CAHTS | 8533210000 |
| BRHTS | 85332110 |
| INHTS | 85332111 |
| MXHTS | 8533.21.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price (Reference Only) | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 2.7214 | $ 2.72 |
200+ | $ 1.0861 | $ 217.22 |
500+ | $ 1.0491 | $ 524.55 |
1,000+ | $ 1.0321 | $ 1032.10 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$