Dongguan Mentech Optical & Magnetic H1601CG
| Manufacturer |
Dongguan Mentech Optical & Magnetic
Asian Brands |
| Mfr. Part # | H1601CG |
| LCSC Part # | C194517 |
| Package | SOIC-16-7.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | LAN XFMR 10/100 Base-T 1CT:1CT 350uH SOIC-16-7.2mm |
| Description | 350uH 10/100 Base-T LAN Transformer 1CT:1CT Surface Mount SOIC-16-7.2mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Transformers/Pulse Transformers | |
| Manufacturer | Dongguan Mentech Optical & Magnetic | |
| Package | SOIC-16-7.2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504319000 |
| USHTS | 8504312000 |
| TARIC | 8504318090 |
| CAHTS | 8504310020 |
| BRHTS | 85043199 |
| INHTS | 85043100 |
| MXHTS | 8504.31.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 600 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
2,920
2,920
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.5112 | $ 2.56 |
50+ | $ 0.3894 | $ 19.47 |
150+ | $ 0.3366 | $ 50.49 |
600+ | $ 0.2725 | $ 163.50 |
2,400+ | $ 0.242 | $ 580.80 |
4,800+ | $ 0.2244 | $ 1077.12 |
Standard Packaging 600/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$