EATON MPI4040R1-4R7-R
| Manufacturer | |
| MPN | MPI4040R1-4R7-R |
| LCSC Part # | C19341973 |
| Packaging | SMD,4.5x4.1mm |
| Customer # | |
| Description | ±20% SMD,4.5x4.1mm Fixed Inductors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | EATON | |
| Packaging | SMD,4.5x4.1mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 5500 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price (Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 3.658 | $ 3.66 |
200+ | $ 1.4596 | $ 291.92 |
500+ | $ 1.411 | $ 705.50 |
1,000+ | $ 1.3868 | $ 1386.80 |
Standard Packaging 5500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$