BOURNS 6304-RC
| Manufacturer | |
| MPN | 6304-RC |
| LCSC Part # | C19323259 |
| Packaging | Through Hole,D13.5xL22.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 5mH 160mA 14Ω Through Hole,D13.5xL22.2mm |
| Description | 160mA 5mH ±5% 14Ω Through Hole,D13.5xL22.2mm Fixed Inductors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | BOURNS | |
| Packaging | Through Hole,D13.5xL22.2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 72 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price (Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 4.2299 | $ 4.23 |
216+ | $ 1.6887 | $ 364.76 |
504+ | $ 1.6325 | $ 822.78 |
1,008+ | $ 1.6037 | $ 1616.53 |
Standard Packaging 72/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$