XIAMEN FARATRONIC C232A475K6SC350
| Manufacturer |
XIAMEN FARATRONIC
Asian Brands |
| Mfr. Part # | C232A475K6SC350 |
| LCSC Part # | C19190308 |
| Package | Through Hole,P=15mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP FILM 4.7uF ±10% 100V TH |
| Description | 4.7uF ±10% 100V Film Capacitor Through Hole P=15mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Thin Film Capacitors | |
| Manufacturer | XIAMEN FARATRONIC | |
| Package | Through Hole,P=15mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,525
1,525
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.6319 | $ 0.63 |
10+ | $ 0.5056 | $ 5.06 |
30+ | $ 0.4432 | $ 13.30 |
200+ | $ 0.3664 | $ 73.28 |
400+ | $ 0.328 | $ 131.20 |
1,000+ | $ 0.3088 | $ 308.80 |
Standard Packaging 200/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$