KTP BTA08-600C
| Manufacturer |
KTP
Asian Brands |
| MPN | BTA08-600C |
| LCSC Part # | C19184837 |
| Packaging | TO-220A |
| Customer # | |
| Key Attributes | TRIAC 600V 8A TO-220A |
| Description | TRIAC 600V 8A Through Hole TO-220A |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Discrete Semiconductors/Thyristors/TRIACs | |
| Manufacturer | KTP | |
| Packaging | TO-220A |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8541300000 |
| USHTS | 8541300080 |
| TARIC | 8541300000 |
| CAHTS | 8541300000 |
| BRHTS | 85413019 |
| INHTS | 85413010 |
| MXHTS | 8541.30.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 50 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
185
185
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.342 $ 0.3249 | $ 1.62 |
50+ | $ 0.2686 $ 0.2552 | $ 12.76 |
150+ | $ 0.2371 $ 0.2253 | $ 33.80 |
500+ | $ 0.1978 $ 0.1880 | $ 94.00 |
2,000+ | $ 0.1803 $ 0.1713 | $ 342.60 |
5,000+ | $ 0.1698 $ 0.1614 | $ 807.00 |
Standard Packaging 50/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$