ABRACON AISC-0805-R068J-T
| Manufacturer | |
| MPN | AISC-0805-R068J-T |
| LCSC Part # | C186957 |
| Packaging | SMD,2.3x1.7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 68nH 500mA SMD,1.7x2.3mm |
| Description | 500mA 68nH ±5% 380mΩ Wire-wound chip inductor SMD,2.3x1.7mm Fixed Inductors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | ABRACON | |
| Packaging | SMD,2.3x1.7mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,830
1,830
In stock, ships now
Not recommended for new designs
Once stock is depleted, this item will be marked as "Out of Stock."
Stock Notification
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.2698 $ 0.0270 | $ 0.14 |
50+ | $ 0.2147 $ 0.0215 | $ 1.08 |
150+ | $ 0.1911 $ 0.0192 | $ 2.88 |
500+ | $ 0.1617 $ 0.0162 | $ 8.10 |
2,500+ | $ 0.1485 $ 0.0149 | $ 37.25 |
5,000+ | $ 0.1407 $ 0.0141 | $ 70.50 |
Standard Packaging 2000/Full
Reel | ||