JOEY MEF392J2G3AS3030A1
| Manufacturer |
JOEY
Asian Brands |
| MPN | MEF392J2G3AS3030A1 |
| LCSC Part # | C18295936 |
| Packaging | Through Hole,P=7.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP FILM 3.9nF ±5% 400V TH |
| Description | 3.9nF ±5% 400V Film Capacitor Through Hole P=7.5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Thin Film Capacitors | |
| Manufacturer | JOEY | |
| Packaging | Through Hole,P=7.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
860
860
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0526 $ 0.0474 | $ 0.47 |
100+ | $ 0.0419 $ 0.0378 | $ 3.78 |
300+ | $ 0.0365 $ 0.0329 | $ 9.87 |
1,000+ | $ 0.0325 $ 0.0293 | $ 29.30 |
5,000+ | $ 0.0293 $ 0.0264 | $ 132.00 |
10,000+ | $ 0.0277 $ 0.0250 | $ 250.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$