Hanbo Electronic DO-07PD
| Manufacturer |
Hanbo Electronic
Asian Brands |
| Mfr. Part # | DO-07PD |
| LCSC Part # | C18198129 |
| Package | SMD,P=2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH SLIDE DIP SPST 25mA 24V |
| Description | Dip Switch SPST 7 Position Surface Mount,P=2.54mm Slide, Rocked 25mA 24V |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/DIP Switches/SIP Switches | |
| Manufacturer | Hanbo Electronic | |
| Package | SMD,P=2.54mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
286
286
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.6603 | $ 0.66 |
10+ | $ 0.5362 | $ 5.36 |
30+ | $ 0.4742 | $ 14.23 |
100+ | $ 0.4121 | $ 41.21 |
500+ | $ 0.3755 | $ 187.75 |
1,000+ | $ 0.3564 | $ 356.40 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$