Littelfuse 0251.062NRT1L
| Manufacturer | |
| MPN | 0251.062NRT1L |
| LCSC Part # | C178919 |
| Packaging | Through Hole,D2.8xL7.1mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FUSE BRD MNT 62mA TH |
| Description | 62mA Through Hole D2.8xL7.1mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Fuses | |
| Manufacturer | Littelfuse | |
| Packaging | Through Hole,D2.8xL7.1mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 5000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,309
1,309
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.1732 | $ 1.17 |
10+ | $ 0.9431 | $ 9.43 |
30+ | $ 0.8281 | $ 24.84 |
100+ | $ 0.713 | $ 71.30 |
500+ | $ 0.645 | $ 322.50 |
1,000+ | $ 0.6093 | $ 609.30 |
Standard Packaging 5000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$