PANASONIC EEEFK1E101P
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | EEEFK1E101P |
| LCSC Part # | C178539 |
| Package | SMD,D8xL6.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 100uF ±20% 25V SMD |
| Description | 100uF ±20% 25V Aluminum Electrolytic Capacitors 2000hrs@105℃ |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | PANASONIC | |
| Package | SMD,D8xL6.2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
44
44
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.7403 | $ 0.74 |
10+ | $ 0.6127 | $ 6.13 |
30+ | $ 0.5489 | $ 16.47 |
100+ | $ 0.4866 | $ 48.66 |
500+ | $ 0.4483 | $ 224.15 |
1,000+ | $ 0.3654 | $ 365.40 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$