RCD Components, Inc. RSF1A-110-JTW
| Manufacturer | |
| MPN | RSF1A-110-JTW |
| LCSC Part # | C17633836 |
| Packaging | Through Hole,D3.4xL9mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | RES 11Ω ±5% 1W Through Hole,D3.4xL9mm |
| Description | 11Ω 1W Metal Oxide Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% Through Hole,D3.4xL9mm Through Hole Resistors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Resistors/Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | RCD Components, Inc. | |
| Packaging | Through Hole,D3.4xL9mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8533211000 |
| USHTS | 8533210020 |
| TARIC | 8533210000 |
| CAHTS | 8533210000 |
| BRHTS | 85332110 |
| INHTS | 85332111 |
| MXHTS | 8533.21.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2500 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price (Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.1236 | $ 0.12 |
200+ | $ 0.0493 | $ 9.86 |
500+ | $ 0.0477 | $ 23.85 |
1,000+ | $ 0.0469 | $ 46.90 |
Standard Packaging 2500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$