VISHAY SE70PDHM3_A/H
| Manufacturer | |
| MPN | SE70PDHM3_A/H |
| LCSC Part # | C17633725 |
| Packaging | TO-277A |
| Customer # | |
| Key Attributes | 200V 1 Independent 1.05V@7A 7A TO-277A Single Diodes RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Discrete Semiconductors/Diodes/Rectifiers/Single Diodes | |
| Manufacturer | VISHAY | |
| Packaging | TO-277A | |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+175℃ | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200V | |
| Diode Configuration | 1 Independent | |
| Voltage - Forward(Vf@If) | 1.05V@7A | |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 10uA | |
| Non-Repetitive Peak Forward Surge Current | 120A | |
| Current - Rectified | 7A |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.8286 | $ 0.83 |
| 200+ | $ 0.3318 | $ 66.36 |
| 500+ | $ 0.3196 | $ 159.80 |
| 1,500+ | $ 0.3151 | $ 472.65 |
Standard Packaging1500/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541100000 |
| USHTS | 8541100040 |
| TARIC | 8541100000 |
| CAHTS | 8541100090 |
| BRHTS | 85411011 |
| INHTS | 85411000 |
| MXHTS | 8541.10.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541100000 |
| USHTS | 8541100040 |
| TARIC | 8541100000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8541100090 |
| BRHTS | 85411011 |
| INHTS | 85411000 |
| MXHTS | 8541.10.01 |

