Adafruit Industries 5487
| Manufacturer | |
| MPN | 5487 |
| LCSC Part # | C17564005 |
| Packaging | Through Hole,2x1.3mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 20mA White 3.2V Through Hole,2x1.3mm Gadgets, Gizmos RoHS |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Maker/DIY, Educational/Gadgets, Gizmos | |
| Manufacturer | Adafruit Industries | |
| Packaging | Through Hole,2x1.3mm | |
| Forward Current | 20mA | |
| Color Temperature | - | |
| Illumination Color | White | |
| Voltage - Forward(Vf) | 3.2V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Notify Me
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 12.9558 | $ 12.96 |
| 200+ | $ 5.1703 | $ 1034.06 |
| 500+ | $ 4.9981 | $ 2499.05 |
| 1,000+ | $ 4.9128 | $ 4912.80 |
Standard Packaging1/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541410000 |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541410000 |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |

