Tamura Corporation 3FS-510
| Manufacturer | |
| MPN | 3FS-510 |
| LCSC Part # | C17285842 |
| Packaging | Through Hole-6P,48.5x41.5mm |
| Customer # | |
| Description | 115V Through Hole-6P,48.5x41.5mm Power Transformers RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Transformers/Power Transformers | |
| Manufacturer | Tamura Corporation | |
| Packaging | Through Hole-6P,48.5x41.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504321000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 50 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price (Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 21.8391 | $ 21.84 |
200+ | $ 8.7141 | $ 1742.82 |
500+ | $ 8.4236 | $ 4211.80 |
1,000+ | $ 8.2792 | $ 8279.20 |
Standard Packaging 50/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$