Allied Components International PCSV65-2R2M-RC
| Manufacturer | |
| MPN | PCSV65-2R2M-RC |
| LCSC Part # | C17234277 |
| Packaging | SMD,6x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 2.2uH 5.1A 18.4mΩ SMD,6x6mm |
| Description | 5.1A 2.2uH ±20% 8.8A 18.4mΩ SMD,6x6mm Fixed Inductors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Allied Components International | |
| Packaging | SMD,6x6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price (Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 2.0464 | $ 2.05 |
200+ | $ 0.817 | $ 163.40 |
500+ | $ 0.7901 | $ 395.05 |
1,000+ | $ 0.7759 | $ 775.90 |
Standard Packaging 1/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$