PANASONIC EEEFTH101XAP
| Manufacturer | |
| MPN | EEEFTH101XAP |
| LCSC Part # | C165974 |
| Packaging | SMD,D6.3xL7.7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 100uF ±20% 50V SMD |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | PANASONIC | |
| Packaging | SMD,D6.3xL7.7mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 50V | |
| Lifetime | 2000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 100uF | |
| Ripple Current | 350mA@100kHz | |
| Operating Temperature | -55℃~+105℃ | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | 340mΩ@100kHz | |
| Height - Seated (Max) | 8mm | |
| Diameter | 6.3mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 900 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 26,700
26,700 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.3662 | $ 1.83 |
| 50+ | $ 0.2883 | $ 14.42 |
| 150+ | $ 0.2503 | $ 37.55 |
| 900+ | $ 0.2164 | $ 194.76 |
| 2,700+ | $ 0.2071 | $ 559.17 |
| 5,400+ | $ 0.2015 | $ 1088.10 |
Standard Packaging900/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



