Rubycon 350BXC82MEFC18X25
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | 350BXC82MEFC18X25 |
| LCSC Part # | C1602687 |
| Package | Through Hole,D18xL25mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 82uF ±20% 350V TH |
| Description | 82uF 350V Aluminum Electrolytic Capacitors Through Hole,D18xL25mm 12000hrs@105℃ |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | Rubycon | |
| Package | Through Hole,D18xL25mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,000
1,000
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.1342 | $ 1.13 |
10+ | $ 0.9497 | $ 9.50 |
30+ | $ 0.8495 | $ 25.49 |
100+ | $ 0.735 | $ 73.50 |
500+ | $ 0.6841 | $ 342.05 |
1,000+ | $ 0.6602 | $ 660.20 |
Standard Packaging 200/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$