ST STPS1L30A
| Manufacturer | |
| MPN | STPS1L30A |
| LCSC Part # | C157388 |
| Packaging | SMA(DO-214AC) |
| Customer # | |
| Key Attributes | DIODE SCHOTTKY 30V SMA(DO-214AC) |
| Description | Diode 1 Independent 30V 1A Surface Mount SMA(DO-214AC) |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Discrete Semiconductors/Diodes/Rectifiers/Single Diodes | |
| Manufacturer | ST | |
| Packaging | SMA(DO-214AC) |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541100000 |
| USHTS | 8541100040 |
| TARIC | 8541100000 |
| CAHTS | 8541100090 |
| BRHTS | 85411011 |
| INHTS | 85411000 |
| MXHTS | 8541.10.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 5000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
440
440
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1476 | $ 0.74 |
50+ | $ 0.1162 | $ 5.81 |
150+ | $ 0.1005 | $ 15.08 |
500+ | $ 0.0887 | $ 44.35 |
2,500+ | $ 0.0742 | $ 185.50 |
5,000+ | $ 0.0694 | $ 347.00 |
Standard Packaging 5000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$