TE Connectivity MT321024
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | MT321024 |
| LCSC Part # | C1565000 |
| Package | Through Hole,35.5x35.8mm |
| Customer # | |
| Description | 10A 400V@AC 24V 3 Form C: 3C (3P2T-CO) Through Hole,35.5x35.8mm Power Relays RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Relays/Power Relays | |
| Manufacturer | TE Connectivity | |
| Package | Through Hole,35.5x35.8mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536411090 |
| USHTS | 8536410030 |
| TARIC | 8536411090 |
| CAHTS | 8536410099 |
| BRHTS | 85364100 |
| INHTS | 85364100 |
| MXHTS | 8536.41.10 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 25 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
| Qty. | Unit Price (Reference Only) | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 6.0835 | $ 6.08 |
10+ | $ 5.2397 | $ 52.40 |
30+ | $ 4.7261 | $ 141.78 |
100+ | $ 4.2958 | $ 429.58 |
Standard Packaging 25/Full
Bag | ||