VISHAY MBB02070C7503FCT00
| Manufacturer | |
| MPN | MBB02070C7503FCT00 |
| LCSC Part # | C1365861 |
| Packaging | Through Hole,D2.5xL6.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | RES 750kΩ ±1% 600mW Through Hole,D2.5xL6.5mm |
| Description | 750kΩ 600mW Metal Film Resistor ±50ppm/℃ ±1% Through Hole,D2.5xL6.5mm Through Hole Resistors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Resistors/Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | VISHAY | |
| Packaging | Through Hole,D2.5xL6.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8533211000 |
| USHTS | 8533210020 |
| TARIC | 8533210000 |
| CAHTS | 8533210000 |
| BRHTS | 85332110 |
| INHTS | 85332111 |
| MXHTS | 8533.21.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 5000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
4,440
4,440
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0567 | $ 0.57 |
100+ | $ 0.0454 | $ 4.54 |
300+ | $ 0.0397 | $ 11.91 |
1,000+ | $ 0.0354 | $ 35.40 |
5,000+ | $ 0.032 | $ 160.00 |
10,000+ | $ 0.0304 | $ 304.00 |
Standard Packaging 5000/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$