BOURNS SRR1210-681M
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | SRR1210-681M |
| LCSC Part # | C1329591 |
| Package | SMD,12x12mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 680uH 1.2Ω SMD,12x12mm |
| Description | 680uH ±20% 1.2Ω 850mA SMD,12x12mm Fixed Inductors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | BOURNS | |
| Package | SMD,12x12mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 250 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
239
239
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.4851 | $ 1.49 |
10+ | $ 1.2342 | $ 12.34 |
30+ | $ 1.0962 | $ 32.89 |
250+ | $ 0.9409 | $ 235.23 |
500+ | $ 0.8719 | $ 435.95 |
1,000+ | $ 0.8406 | $ 840.60 |
Standard Packaging 250/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$